Tento týden probíhá firemní dovolená. Všechny objednávky budou vyřízeny v týdnu od 22. 7. Arigató. Tento měsíc doprava ZDARMA.

Jak uvařit sushi rýži v rýžovaru

Abyste mohli připravit sushi rýži v rýžovaru, budete potřebovat následující ingredience:

 • 400 g japonské rýže
 • 4 polévkové lžíce rýžového octa
 • 4 polévkové lžíce cukru
 • 1 polévkovou lžíci soli

jak_uvarit_ryzi_v_ryzovaru

Postup přípravy sushi rýže v rýžovaru

 1. Nejprve si rýži důkladně propláchněte pod tekoucí vodou, dokud voda nebude čistá. Poté rýži nechte asi 20 minut namočenou ve vodě.
 2. Rýži přendejte do rýžovaru a zalijte ji dostatečným množstvím vody, aby pokryla rýži alespoň o 1 cm. Zapněte rýžovar a nechte rýži vařit podle návodu k použití rýžovaru.
 3. Po uvaření rýže ji nechte alespoň 10 minut odpočinout. Poté rýži přendejte do mísy a postupně ji promíchejte se směsí rýžového octa, cukru a soli.
 4. Sushi rýži nechte ještě asi 15 minut odpočinout, aby se octová chuť dobře vsákla do rýže.

Důležité je, abyste při přípravě sushi rýže dodržovali přesné proporce a postupy, aby rýže měla správnou konzistenci a chuť. Pokud budete postupovat podle výše uvedeného receptu, měli byste získat kvalitní sushi rýži, kterou můžete použít ke krájení sushi nebo jako přílohu k japonským jídlům.

Podívejte se do jednotlivých kategorií dechberoucí japonské keramiky od Made in Japan:

Existuje několik důvodů, proč je nejlepší servírovat rýži do japonské ručně dělané keramiky:

 1. Ručně dělaná japonská keramika je krásná a zdobená. Může přidat na atraktivitě japonského jídla, a proto může zvýšit zážitek z jídla pro hosty.
 2. Ručně dělaná japonská keramika je vysoce kvalitní a pevná. Je vyrobena z vysoce kvalitní hlíny a je pečlivě vyřezávána, aby se zajistilo, že je trvanlivá a odolná vůči poškrábání. To znamená, že může sloužit jako dlouhotrvající investice do vaší kuchyně.
 3. Ručně dělaná japonská keramika může zajistit, že se teplo rýže rovnoměrně rozloží, což znamená, že se rýže bude servírovat v ideální teplotě. To znamená, že hosté budou moci plně vychutnat chuť a konzistenci rýže.
 4. Použití ručně dělané japonské keramiky při servírování rýže je také tradičním způsobem, který je součástí japonské kultury a historie. Může to být zajímavé pro hosty, kteří jsou zvědaví na japonské jídlo a kulturu.

V závěru lze říci, že použití ručně dělané japonské keramiky při servírování rýže může přidat na atraktivitě jídla, zajistit ideální teplotu rýže a představovat tradiční způsob, jak servírovat rýži v japonské kultuře.