Doprava zdarma nad 1 500 Kč

Japonská keramika Made in Japan

Keramické nádobí značky Made in Japan je kvalitní, originální a ručně dělané japonskými mistry. Ano, opravdu. Každý kousek prošel rukama jednoho z nich a pluje lodí až ze země vycházejícího slunce. Značka MIJ tyto kousky dováží do Evropy přes 25 let.

japonska_keramika_made_in_japan_tozame

Nádobí které vidíte na Tozame.cz, je mimo Japonsko k vidění opravdu málo – většinou jen v okolí výrobních pecí v místních restauracích a domácnostech. Cílem MIJ je nabízet jedinečné výrobky pro každý den, které obohatí čas s rodinou.

„To se jim mimochodem velmi daří minimálně v té naši :) Nechce se nám jíst z ničeho jiného. Věřím, že sami zjistíte na vlastní „omak”, že se jedná o fantastickou keramiku.”

Obsah článku

Kategorie japonské keramiky

Podívejte se do jednotlivých kategorií dechberoucí japonské keramiky od Made in Japan:

Tradice z prefektury Gifu

Veškeré výrobky, které na e-shopu vidíte vycházejí z techniky „Mino-Yaki” tradiční na japonském ostrově Honšů, prefektury Gifu. V tomto regionu je dostatek hlíny (japonského jílu) – suroviny pro výrobu keramiky, která dala vzniknout staleté tradici hrnčířských mistrů.

Filozofie Ikigai

V Japonsku vznikla oblíbená filozofie Ikigai (koncept činnosti, která člověka naplňuje a zdokonaluje ji celý život). V prefektuře Gifu to není vyjímkou a stále se zde vyrábí keramika místními řemeslníky, jejichž dovednosti vzdávají hold svým předchůdcům.

vyroba_japonske_keramiky_made_in_japan

Jak se dělá japonská keramika

Keramika se obvykle vyrábí ze směsí hlíny (japonská čerpá s přirozeně vyskytujícího se jílu), hliněných prvků, prášků a vody, které se tvarují do požadovaných forem. Po vytvarování se keramika vypálí v peci o vysoké teplotě. Keramika se často pokrývá dekorativními, voděodolnými, barvám podobnými látkami známými jako glazury. Ve videu uvidíte postup, jakým vznikají i výrobky Made in Japan.


Ilustrační video pro představu, jakým procesem prochází každý výrobek

Doufám, že jste se dozvěděli o kousek více o tomto krásném řemeslu a zamilovali jste si jej jako já. V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujteArigato (děkuji).

Tomáš トマーシ Zahradník
Majitel e-shopu a japanofil